12 Aralık 2013 Perşembe

Tembellik

 Neredeyse 2 ay olacak yazmayalı.
 Hani derler ya ,uzun zamandır konuşmadıkları biri aradığında ''ay vallahi aklımdaydın, ben de seni arayacaktım ''diye . Benim durumum da tam böyle.
''E artık bugün yaz bari. Bu kadar ara verilir mi hiç?'' diyorum kendi kendime. Sonra yine bir tembellik esir alıyor beni, sabah olsun, akşam olsun, şu iş bitsin ,dur şunu da halledeyim. Geçen gün Sinan bile sordu. ''Sen bloğuna yazmıyorsun galiba bir süredir'' diye. Evet dedim. Güldü. Sanırım benden beklediği tepkileri sergiliyorum .Oysa sırf bu gülüşün üzerine bile yazmam gerekirdi.

Neyse kasım ayını şöyle genel hatları ile bir toparlayayım diyorum. Bu kadar aradan sonra bir kısa özet geçmek lazım.
Kasım ayı geçmişte benim için oldukça önemli günlerin yaşandığı bir ay.
10.Kasım çok sevgili Atam' ın ölüm yıldönümü . Her 10 Kasım da kendimden geçerim ağlamaktan. O siren seslerinin ardından İstiklal Marşı nı okurken için için ağlarım . Etrafta aynı hisleri hissedip, burnunu çeken ,gözyaşlarını çaktırmadan silen insanları görünce de çok sevinirim. ''Ne büyük bir insan var ki hayatımızda hiç göremeden hiç dokunamadan bu kadar seviyoruz. Kime nasip olur bu kadar sevilmek?'' diye düşünürüm. Tabii aynı zamanda bu kadar düşmana sahip olmak da demeliyim.
Artık bu inkar edilemez bir durum. Adından bile rahatsızlık duyan zavallılar var etrafta.
Bu çok özel ve ulusal önemdeki gün dışında benim için bireysel olarak önem taşıyan günler de barındırıyor bu ay.
10.Kasım 2007 de istemeye gelmişlerdi beni.Çooook yağmurlu bir gündü.
24.Kasım 2007 de nişanlanmıştık.
24.Kasım benim Selma teyzemin doğumgünü
25.Kasım Sinan ın ablasının doğumgünü
25.Kasım aynı zamanda benim canım arkadaşım Özlem in doğumgünü
30.Kasım benim bir diğer canım arkadaşım Suzan ın doğumgünü (bu yıl hafta sonuna denk geldiği için ve o gün eve misafir geleceğinden ben koştur koştur iş yaptığım için aramayı unuttum ama utancım bana yeter de artar bile. Hala utanıyorum bu arada )

Bu ay içinde bir de kızımın arkadaşlarından birinin doğumgünüydü.Derin doğdu 2009 un bu ayında. Ece ile Çınar ın minik kızları. Gerçi minik kız değil artık bu kızlar.4.doğumgünü kutladık Derin in.

Şimdi Kasım ayı genel özetini bitiriyorum. Kasım ayına özel olayları da toparlayııııp,tekrar buralara geliyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder